В продовження статей про мобілізацію проаналізуємо підстави для відстрочки від призову на військову службу при мобілізації.
Статтею 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" визначена категорія громадян, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.
До таких громадян належать:
1). заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Частиною 1 статті 25 зазначеного закону визначено, що бронюванню підлягають військовозобов'язані, які працюють в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування та на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі, якщо це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів та виконання мобілізаційних завдань (замовлень). В частині 2 статті 25 зазначено, що організація, порядок, обсяги та переліки посад і професій військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, визначаються цим Законом, актами Президента України та Кабінету Міністрів України.
В свою чергу мною було проаналізовано законодавство України і виявилося, що зазначені документи є закритими в доступу, оскільки є документами з грифом "для службового користування".
Тобто, дуже складно здійснити бронювання за підприємствами, установами та організаціями працівників, які є необхідними для функціонування підприємства, установи або організації в період мобілізації.
Так само, закритим у доступі є перелік посад, які можуть бути заброньованими.
2). визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії).
Така комісія проводиться в обов'язковому порядку при виклику громадянина на мобілізацію та є підставою для можливості або неможливості бути призваним на військову службу.
3). чоловіки, на утриманні яких перебувають п'ять і більше дітей віком до 16 років (такі чоловіки можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди тільки за місцем проживання).
4). жінки, на утриманні яких перебувають діти віком до 16 років (такі жінки можуть бути призвані на військову службу в разі їх згоди і тільки за місцем проживання).
До дітей, які перебувають на утриманні відносяться також усиновлені діти.
5). зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;
До осіб, що потребують стороннього догляду відносяться особи, які за медичними показаннями (тобто необхідним є висновок лікарсько-консультативної комісії) потребують догляду інших осіб.
6). народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
7). інші військовозобов'язані або окремі категорії громадян у передбачених законами випадках.
При цьому при оголошенні мобілізації громадяни, які досягли віку для призову на строкову військову службу та в подальшому мобілізовані, не можуть користуватися підставами для відстрочення, визначеними статтею 17 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", які є набагато лояльнішими за підстави, наведені вище.
У мого колеги товариш відмовився їхати на мобілізаційні навчання на 15 днів. Він годувальних двох дітей. Жінка хворіє і не працює. Є ризик втрати роботи через відлучення на навчання. Чи є в нього правові підстави одержати відстрочку?
ВідповістиВидалитиНеобхідно визначитися з питанням чи направили його на навчальні збори, чи призвали на військову службу під час мобілізації.
ВидалитиУ випадку проходження навчальних зборів особа може не прибути на навчальні збори з поважної причини, а саме: хвороба або необхідність догляду за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які проживають разом із військовозобов'язаним, у разі неможливості догляду за хворим іншим близьким родичем (Постанова Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 р. N 673 "Про затвердження переліку поважних причин неприбуття чи несвоєчасного прибуття військовозобов'язаного до військового комісаріату для призову на збори - http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/673-2010-%D0%BF). Крім того, у випадку проходження навчальних зборів за особою зберігається робоче місце та середня заробітна плата (п. 11 ст. 25 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу").
У випадку ж призову на військову службу в період мобілізації така особа може отримати відстрочку лише з підстав наведених у статті, крім того така особа підлягає звільненню.
З метою збереження робочого місця можу запропонувати батька піти у відпустку до догляду за дитиною до досягнення 3-х або 6-ти річного віку, тоді робоче місце збережеться.
Увага! До Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" внесені зміни з питань мобілізації - http://ivasyn.blogspot.com/2014/04/blog-post_8.html
ВідповістиВидалитиДоброго дня!Скажіть будь-ласка, чи є якась можливість звільнення зі служби під час мобілізації мого чоловіка?Ми всі розуміємо яка.небезпека зараз для кожного військовослужбовця.Він годувальник сім'ї, у нас дитина до 3-х років, я _дружина, не працюю.
ВідповістиВидалитиЯкщо він дійсно мобілізований, а не викликаний на збори, то до демомобілізації такої можливості немає.
ВідповістиВидалитиДоброго дня! Мені 17 років, 5 липня буде 18, зареєстрований на ЗНО, не навчаюсь, не працюю, ци можливо мене забрати в армію?
ВідповістиВидалитиПризвати на військову службу Вас можуть лише після того, коли Вам виповниться 18 років, тобто з 06.07.2014 року. При цьому необхідно врахувати, що Вас, у випадку призову, можуть направити для проходження строкової служби. Мобілізація по своїй суті передбачає проходження служби осіб, які мають певні військові навички, особи ж які таких навичок не мають безпосередню участь в конфлікті здійснювати не будуть до моменту отримання таких військових навичок.
Видалитиситуація така: провчившись 1 рік в ВУЗі я залишив навчання і вступив на іншу спеціальність знову на 1й курс(чим втратив своє право на відстрочку)але 2чі я отримував відстрочку на рік(через хірургічні операції) моя 2га відстрочка закінчується в жовтні 2014 коли я уже вступлю на 3й курс, але разом з тим вже з вересня я навчатимусь на військовій кафедрі то чи матиму я право навчатись далі і не йти в армію???
ВідповістиВидалитиВідповідно до ч. 7 ст. 17 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" відстрочка від призову на строкову військову службу за станом здоров'я на строк до одного року надається призовникам, які визнані під час медичного огляду тимчасово непридатними до військової служби.
ВидалитиВідповідно до ч. 10 ст. 17 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти надається один раз за період навчання, і громадяни призовного віку, відраховані з навчальних закладів за власним бажанням, за невиконання навчального плану, порушення умов контракту або недисциплінованість втрачають право на відстрочку від призову на строкову військову службу незалежно від їх повторного зарахування до того чи іншого вищого навчального закладу або поновлення у вищому навчальному закладі.
Відповідно до ч. 17 ст. 17 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" призовники, які втратили підстави для надання відстрочки від призову на строкову військову службу, а також особи, які не мають права на відстрочку або підстав для звільнення від призову на строкову військову службу, передбачених статтями 17 та 18 цього Закону, і не призвані з різних причин на строкову військову службу у встановлені строки, повинні бути призвані під час здійснення чергового призову.
Навчання на військовій кафедрі не являється підставою для надання відстрочки.
У випадку відрахування Вас з підстав, зазначених в ч. 10 ст. 17 Закону права на відстрочку у зв'язку з навчанням Ви не маєте.
Доброго дня. Гарний форум. Моє запитання: чи стосується так зване "бронювання" освітян. У законі дуже розмито вказано, що бронюванню підлягають держслужбовці і працівники держустанов. Тому хочу спитати чи то стосується вчителів. А конкретно - вчитель фізкультури, який має повну ставку. Вік - 38.
ВідповістиВидалитиПитанням бронювання в державних установах займаються військові столи установ або спеціалісти відділу кадрів, на якого покладений такий обов'язок. Такі списки осіб, які підлягають бронюванню мають бути узгоджені з військовими комісаріатами
ВидалитиВелике спасибі!
ВідповістиВидалитиЯ настільки вдячний Elegantloanfirm за те, що ви допомогли мені отримати кредит у розмірі 600 000,00 доларів США за допомогою кредитного працівника Расса Гаррі, що я вам вічно вдячний. Моє життя перевернулося, мої фінанси влаштувалися, я зараз володію бізнесом, який я використовую для піклування про потреби моїх сімей. Я так вам вдячний, містере Русс, і Бог вас благословить. Ви можете зв’язатися з ними за фінансовою допомогою електронною поштою: Elegantloanfirm@hotmail.com для отримання фінансової допомоги.
ВідповістиВидалити