Перейти до основного вмісту

Придбання нерухомості у новій будівлі

У місті Києві, як і в інших обласних центрах, зараз відбувається будівельний бум.
Будують в основному невеликі будинки (до 10 поверхів) з квартирами 1-2 кімнатними, загальною площею до 60 кв.м.
Чому наразі таке будівництво, в умовах, коли в країні ніби-то не має грошей, є досить активним. Більше того таке будівництво все ж таки добудовують та вводять в експлуатацію.

Це пов'язано з тим, що так чи інакше кількість мешканців у обласних центрах зростає, а житлової площі (недорогої) не вистачає.
В чому перевага таких будинків:
- будівництво протягом 1 року (з урахуванням введення в експлуатацію);
- гнучкість планування та фінансування будівництва;
- відносно невисока вартість кв.м.;
- висока вірогідність закінчення будівництва та введення в експлуатацію;
- можна легко перевірити реальність будівництва.

На що необхідно звертати увагу, якщо Ви вирішили придбати квартиру в такому будиночку.

1. Земельна ділянка.
Будівництво може бути здійснено виключно на земельній ділянці, яка належить замовнику на праві власності, на праві оренди або на іншому праві користуванні (суперфіцій) для забудови.
Кожна земельна ділянка має певне цільове призначення, яке передбачає можливість здійснення або нездійснення на ній будівництва.
2. Містобудівні умови та обмеження.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки (далі - містобудівні умови та обмеження) - документ, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проектування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою та озеленення, інші вимоги до об’єктів будівництва, встановлені законодавством та містобудівною документацією.
Відповідно до ст. 26, 29 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" визначено, що у Замовника виникає право здійснення забудови території виключно після отримання містобудівних умов та обмежень, які видаються уповноваженим органами місцевого самоврядування органом. 

3. Декларація на початок виконання будівельних робіт

Статею 34 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" визначено, що Замовник має право виконувати будівельні роботи виключно при наявності певного документу.
Багатоквартирний будинок до 9 поверхів (включно) є об'єктом будівництва ІІІ рівня складності і для можливості виконання будівельних робіт Замовник будівництва повинен подати декларацію до Державної будівельно-архітектурної інспекції (або його регіональних підрозділів), яку остання реєструє протягом 10 днів.
У даній декларації визначаються ключові характеристики, кількість поверхів тощо.

4. У суб'єкта, який здійснює будівництво повинна бути ліцензія на виконання будівельних або проектних робіт.

5. Перед початком виконання будівництва Замовник повинен замовити виготовлення проекту, укласти договір на авторський та технічний нагляд.

Отже, якщо ви прибули у відділ продажу квартир, з метою придбання квартири Вам необхідно вимагати у менеджерів наступні документи:
1. Документ, який передбачає право власності або користування земельною ділянкою.
2. Містобудівні умови та обмеження на дану земельну ділянку.
3. Декларацію про початок виконання будівельних робіт.
4. Проект.
5. Ліцензію на право виконання будівельних робіт, договір підряду, договір на виконання авторського та технічного нагляду.

Навіть, якщо Ви не знаєте, що там має бути написано, то той факт, що на Вас не дивляться переляканими очима, а спокійно надають такі документи говорить про те, що Ви звертаєтесь до спеціалістів у сфері будівництва.

Знайте свої права і Вам буде веселіше жити)))

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Понятий у слідчій дії. Що це і чи варто Вам ставати понятим?

Понятий. Що це за правове явище? Навіщо потрібен понятий? Чи варто Вам отримувати статус понятого? Які правові наслідки для Вас участь в кримінальному провадженні в якості понятого? Понятий - це незаінтересована особа в результатах кримінального провадження, яка залучається слідчим для проведення окремих слідчих (розшукових) дій.

Як правильно скористатися правом на відмову від дачі показань або пояснень

 « Язык мой — враг мой » : прежде ума рыщет, беды ищет. Язык мой - враг мой: прежде ума (наперёд ума) глаголет. В.И. Даль , «Пословицы русского народа», 1989 г. Таке словосполучення майже в 100% справджується при допиті свідка, підозрюваного, обвинуваченого, якщо такий допит веде досвідчений слідчий, прокурор. Більше того, особа перехилювавшись або повіривши в благородність слідчого, прокурора (який звичайно не використає показання проти особи), самі створювали підстави для притягнення себе або своїх близьких, родичів до кримінальної відповідальності.

Дії при втраті документів

Втратити документи дуже легко, а як же їх правильно відновити, що треба зробити з метою захистити себе від незаконного використання Ваших втрачених документів. Ми неодноразово стаємо свідками ситуацій, коли друзі та знайомі повідомляють Вам, що вони втратили або у них вкрали документи. Ми їм співчуваємо, заспокоюємо їх, але як себе поводити в такій ситуації не знаємо. По статистиці (за усною інформацією керівництва одного з райуправлінь м. Києва) близько 80% втрачених документів повертають їх власникам за грошову винагороду протягом першого тижня, інші 10% повертають пізніше і лише 10% потребують повного відновлення. Які ж заходи необхідно здійснити для захисту своїх інтересів та відновлення документів: 1. Якщо Ви виявили, що втратили оригінал документу: паспорт, закордонний паспорт, ідентифікаційний номер (нині реєстраційний номер облікової картки платників податків), посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (він же технічний паспорт), в...