Перейти до основного вмісту

Як відшкодувати витрати на відновлення майна, пошкодженого терористами або військами АТО

Указом Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14.04.2014 року № 405/2014 розпочато антитерористичну операцію.

Згідно абз. 19 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про боротьбу з тероризмом" антитерористична операція - комплекс скоординованих спеціальних заходів, спрямованих на попередження, запобігання та припинення терористичної діяльності, звільнення заручників, забезпечення безпеки населення, знешкодження терористів, мінімізацію наслідків терористичної діяльності...
Відповідно до ч. 1 ст. 18 Закону України "Про боротьбу з тероризмом" антитерористична операція вважається завершеною, якщо терористичний акт припинено та ліквідовано загрозу життю і здоров'ю заручників та інших людей, які знаходилися в районі її проведення.

Відповідно до ч. 2 ст. 18 Закону України "Про боротьбу з тероризмом" рішення про припинення антитерористичної операції приймається керівником оперативного штабу з управління цією операцією.
 
Відповідно до ч. 3 ст. 18 Закону України "Про боротьбу з тероризмом" при проведенні антитерористичної операції керівник оперативного штабу спільно з відповідними органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування організовує надання допомоги потерпілим, визначає заходи щодо усунення та мінімізації наслідків терористичного акту, організовує їх здійснення.

В наслідок проведеної антитерористичної операції майну фізичних та юридичних осіб нанесена шкода, зокрема рухоме та нерухоме майно або пошкоджене, або знищене, або викрадене.

Хто ж відшкодовуватиме втрачене або пошкоджене майно?

Це питання цікавить осіб, які таке майно втратили.

Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону України "Про боротьбу з тероризмом" відшкодування шкоди, заподіяної громадянам терористичним актом, провадиться за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до закону і з наступним стягненням суми цього відшкодування з осіб, якими заподіяно шкоду, в порядку, встановленому законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Закону України "Про боротьбу з тероризмом" відшкодування шкоди, заподіяної організації, підприємству або установі терористичним актом, провадиться в порядку, визначеному законом.

На сьогоднішній день такого закону не існує. В Верховній Раді України існує декілька законопроектів, але доки вони не набули статусу законів, про них немає сенсу говорити.

Тобто, зараз дуже важливим є ухвалення такого закону, оскільки постраждалих з кожним днем збільшується.

Крім того, необхідно розуміти, що згідно Закону України "Про боротьбу з тероризмом" відшкодуванню підлягає лише шкода, яка була заподіяна фізичним та юридичним особам терористичним актом.

Відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про боротьбу з тероризмом" терористичний акт - злочинне діяння у формі застосування зброї, вчинення вибуху, підпалу чи інших дій, відповідальність за які передбачена статтею 258 Кримінального кодексу України. У разі, коли терористична діяльність супроводжується вчиненням злочинів, передбачених статтями 112, 147, 258 - 260, 443, 444, а також іншими статтями Кримінального кодексу України, відповідальність за їх вчинення настає відповідно до Кримінального кодексу України;

Тобто, лише при наявності наступних підстав особа може претендувати на відшкодування такої шкоди під час АТО:
1). в тому випадку, якщо майно, яке належить фізичній чи юридичній особі було пошкоджене терористичним актом;
2) за таким терористичним актом засуджено осіб;
3) вирок набув законної сили;
4) фізичні та юридичні особи, майно яких пошкоджене або втрачені, визнані потерпілими за таким злочином.

За відсутності хоча б однієї з підстав особа втрачає право на відшкодування шкоди у порядку визначеному Законом України "Про боротьбу з тероризмом".

Якщо ж майно особи постраждало не внаслідок терористичного акту (за відсутності однієї з зазначених вище підстав), то відшкодування шкоди здійснюється у порядку, визначеному Цивільним Кодексом України.

Відповідно до ч. 1 ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Фактично отримати відшкодування зазначеної вище шкоди без прийняття Закону неможливе.

Коментарі

  1. Анонім9/1/20 03:46

    Я настільки вдячний Elegantloanfirm за те, що ви допомогли мені отримати кредит у розмірі 600 000,00 доларів США за допомогою кредитного працівника Расса Гаррі, що я вам вічно вдячний. Моє життя перевернулося, мої фінанси влаштувалися, я зараз володію бізнесом, який я використовую для піклування про потреби моїх сімей. Я так вам вдячний, містере Русс, і Бог вас благословить. Ви можете зв’язатися з ними за фінансовою допомогою електронною поштою: Elegantloanfirm@hotmail.com для отримання фінансової допомоги.

    ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

Понятий у слідчій дії. Що це і чи варто Вам ставати понятим?

Понятий. Що це за правове явище? Навіщо потрібен понятий? Чи варто Вам отримувати статус понятого? Які правові наслідки для Вас участь в кримінальному провадженні в якості понятого? Понятий - це незаінтересована особа в результатах кримінального провадження, яка залучається слідчим для проведення окремих слідчих (розшукових) дій.

Як правильно скористатися правом на відмову від дачі показань або пояснень

 « Язык мой — враг мой » : прежде ума рыщет, беды ищет. Язык мой - враг мой: прежде ума (наперёд ума) глаголет. В.И. Даль , «Пословицы русского народа», 1989 г. Таке словосполучення майже в 100% справджується при допиті свідка, підозрюваного, обвинуваченого, якщо такий допит веде досвідчений слідчий, прокурор. Більше того, особа перехилювавшись або повіривши в благородність слідчого, прокурора (який звичайно не використає показання проти особи), самі створювали підстави для притягнення себе або своїх близьких, родичів до кримінальної відповідальності.

Дії при втраті документів

Втратити документи дуже легко, а як же їх правильно відновити, що треба зробити з метою захистити себе від незаконного використання Ваших втрачених документів. Ми неодноразово стаємо свідками ситуацій, коли друзі та знайомі повідомляють Вам, що вони втратили або у них вкрали документи. Ми їм співчуваємо, заспокоюємо їх, але як себе поводити в такій ситуації не знаємо. По статистиці (за усною інформацією керівництва одного з райуправлінь м. Києва) близько 80% втрачених документів повертають їх власникам за грошову винагороду протягом першого тижня, інші 10% повертають пізніше і лише 10% потребують повного відновлення. Які ж заходи необхідно здійснити для захисту своїх інтересів та відновлення документів: 1. Якщо Ви виявили, що втратили оригінал документу: паспорт, закордонний паспорт, ідентифікаційний номер (нині реєстраційний номер облікової картки платників податків), посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (він же технічний паспорт), в...